Baietii nostri va asteapta vineri la ora 15:00 la un nou meci acasa, Inainte Modelu-LPS Clinceni, dupa ce in etapa trecuta au luat un punct in deplasare la Gloria Baneasa
Baietii nostri va asteapta vineri la ora 15:00 la un nou meci acasa, Inainte Modelu-LPS Clinceni, dupa ce in etapa trecuta au luat un punct in deplasare la Gloria Baneasa.
In egalul de la Baneasa au evoluat:
Madalin Guta – Ionut Tranca, Rafael Grigoras, Bogdan Matei (min 80 cartonas rosu), Mario Mateiu, Madalin Androne, Sabin Leciu, Mihai Istrate (min 45 Adrian Miu), Liviu Gheorghe (capitan) (din min 78 Claudiu Negoi), Daniel Gheorghe ( din min 85 Alex Tudoran) , Catalin Magureanu (din min 81 Matei Ionescu).
Rezerve neutilizate: Alex Petreaca, Yunus Fatay, Rares Toader, Gabriel Boicu.
Accidentat: Marian Ciobotaru.
Antrenor principal: Florin Danciu
Delegat: Petre Papurica.
Director sportiv: Alexandru Dobre.
Fotbalistul nostru Ramon Stoichita a fost imprumutat pana la finalul sezonului la echipa Zarea Cuza Voda.
Urmatorul meci:
ACS Inainte Modelu – LPS HD Clinceni din runda a 18-a, Liga 3 – Seria 3, este programat vineri 22 martie 2024, de la ora 15:00, pe Stadionul ” Vasile Enache ” din Modelu.
Acesta este ultimul meci din sezonul regulat.
In meciul tur scorul a fost 3-1 pentru Clinceni.
In runda trecuta:
Gloria Baneasa – ACS Inainte Modelu 1-1 (0-0)
Golul nostru a fost marcat de capitanul Liviu Gheorghe in min 57, gazdele egaland in min 89.
ACS Progresul Fundulea – FC Agricola Borcea 0-2
FC Voluntari II Ilfov – CS Afumaţi 0-2
Mario Stanciu (6), Ciprian Stanciu (64)
LPS HD Clinceni – CS Axiopolis Cernavodă 3-1
Andrei Mirică (5), Ovidiu Gabor (13), Jordan Amore (67) / Sasha Agiveli
CS Gloria Băneasa – ACS Înainte Modelu 1-1
Lucas Hernandes (89) / Liviu Gheorghe (57)
ACS Recolta Gheorghe Doja – AFC Dunărea Călăraşi 1-5
Ionuț Drăgan (65) / Iulian Ilie (43), Andrei Vîlea (76), Cristian Chiriță (79, 90+1), Valentin Andrei (84)
Ultima etapa:
Vineri 22 martie – ora 15:00
ACS Înainte Modelu – ACS LPS HD Clinceni
AFC Dunărea Călărași – CS Gloria Băneasa
Sambata 23 martie – ora 15:00
FC Agricola Borcea – ACS Recolta Gheorghe Doja
Clubul Sportiv Axiopolis Cernavoda – FC Voluntari II
Clubul Sportiv Afumati – Progresul Fundulea
Din seria noastra sunt calificate în play-off: CS Afumaţi, Dunărea Călărași, Agricola Borcea si LPS HD Clinceni.
Play-out: Recolta Gheorghe Doja, FC Voluntari 2, Progresul Fundulea, Înainte Modelu, Gloria Băneasa si Axiopolis Cernavodă.
Urmeaza inca 10 etape in play-out, tur-retur.